Centrum rehabilitacji Fizjo-active,

Waryńskiego 2c, Gdańsk - Wrzeszcz

Reiki

Reiki to wspaniałe, uzdrawiające przeżycie którego można doświadczyć w naszym gabinecie dzięki Majce Zell, najlepiej kontaktować się bezpośrednio z nią: 501 535 125

Reiki jest japońskim słowem oznaczającym wszechogarniającą i przenikającą wszystko siłę życia.

Reiki nie jest religią, nie jest związana z jakimś wierzeniem czy dogmatem. Najlepiej, gdy opiszemy ją jako starą, szanowaną wiedzę, zapomnianą przez tysiące lat, aż do czasu, gdy na nowo odkrył ją w tybetańskich pismach dr Usui. Reiki postrzegana jest jako przenikająca wszystko i wszystkich energia. System Reiki bazuje na podobnych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ajurweda czy medycyna chińska), czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku (jego ciele, umyśle i duchu), jak i w jego otoczeniu, zaś choroba powstaje w wyniku braku czy też zaburzenia owej harmonii. Reiki ma usuwać te zaburzenia na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do zdrowienia oraz przez niwelowanie blokad energetycznych w czakrach i meridianach. Osoba praktykująca Reiki,  a zwykle również osoba poddawana temu tzw. „zabiegowi Reiki”, może odczuwać energię Reiki jako umiejscowione uczucie ciepła, zimna, nacisku lub mrowienia. Rodzaj odczuć zależy zarówno od rodzaju techniki użytej przez praktykującego Reiki jak i od rodzaju problemu występującego u pacjenta. Stosuje się także w niektórych technikach/okolicznościach przekazywanie Reiki w inny sposób – np. na odległość bądź za pomocą oddechu.

Bogna Listewnik - fizjoterapeuta

Bogna Listewnik

Fizjoterapeuta, terapeuta

Absolwentka studiów fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, pasjonatka zawodu, stale się dokształca, w pełni oddana pacjentowi. Głównymi obszarami jej zainteresowań jest ortopedia i reumatologia.

  • „Człowiek jest psychofizyczną całością będącą w stanie dynamicznej równowagi.”
  • „Każdy może znaleźć chorobę, chodzi o to aby znaleźć zdrowie w człowieku."
  • „Ciało jest całością, nie ważne jak odległe są od siebie narządy- wszystkie wzajemnie na siebie wpływają.”